PREDIVNO DRUŽENJE NA MEĐUOPĆINSKOJ SMOTRI LiDraNo

Međuopćinska razina smotre stvaralaštva LiDraNo održana je 27. siječnja 2017. godine u Botinovcu.

Organizator Smotre za osnovne i srednje škole koprivničkog područja bila je Osnovna škola Koprivnički Ivanec.

Emisija "Čista pozitiva", snimku ustupila Radio Drava

ČISTA POZITIVA.mp3

Ovogodišnja Smotra prikupila je radove iz OŠ Mihovila Pavleka Miškine Đelekovec, OŠ „Braća Radić“ KC, OŠ „Prof.Blaž Mađer“ Novigrad Podravski, OŠ Koprivnički Ivanec, Gimnazije „Fran Galović“ KC, OŠ „Đuro Ester“ KC, OŠ Sokolovac, OŠ „Antun Nemčić Gostovinski“ KC, OŠ Andrije Palmovića Rasinja i iz OŠ Legrad.

Na temelju uputa o organiziranju svih razina smotre LiDraNo, za svaku je kategoriju formirano povjerenstvo koje je razmatralo pristigle radove učenika.

Povjerenstvo za literarno stvaralaštvo učenika osnovnih i srednjih škola

Renata Glavica, predsjednica
Dubravka Šutalo-Kovačić, članica
Marija Petras, članica

Povjerenstvo za dramsko-scensko stvaralaštvo učenika osnovnih i srednjih škola

Sven Šestak, predsjednik
Vanja Raletić, članica
Niko Vukić, član

Povjerenstvo za novinarsko stvaralaštvo učenika osnovnih i srednjih škola

Melita Ivančić, predsjednica
Zvonimir Markač, član
Petra Slavečki, članica

Smotri je 27. siječnja 2017. godine nazočilo stotinjak učenika i četrdesetak njihovih mentora.

Shodno naputku organizatora županijske razine smotre o broju radova koje moramo poslati u Đurđevac, Odluke povjerenstava su sljedeće:

LITERARNO STVARALAŠTVO

OSNOVNA ŠKOLA:

Denes sneg curi, rad učenice Korane Grgac, 3. razred OŠ „Braća Radić“ KC, mentorica Vesnica Mlinarić,
Zagrljaj, rad učenice Eme Pintarić, 6. razred OŠ „Đuro Ester“ KC, mentorica Sanja Kapusta,
Nevjerojatni Hulk, rad učenika Aleksandra Radmilovića, 7. razred OŠ Sokolovac, mentorica Nina Drakulić.

SREDNJA ŠKOLA:

Iskopavanje dragulja, rad učenice Tie Pošta, 4. razred Gimnazije „Fran Galović“ KC, mentorica Lidija Novosel,
Moglo se dogoditi da se ne sretnemo u vremenu, rad učenice Tatjane Matić, 4. razred Gimnazije „Fran Galović“ KC, mentorica Lidija Novosel.

NOVINARSKO STVARALAŠTVO

SAMOSTALNI NOVINARSKI RAD:

Podravski čudnovati kljunaš, rad učenice Lane Zagorščak, 8. razred OŠ „Antun Nemčić Gostovinski“ KC, mentorica Marija Levak,
Vježbaj i ostani mlad!, rad učenice Eme Matić-Pavlović, 7. razred OŠ „Antun Nemčić Gostovinski“ KC, mentorica Marija Levak.

SAMOSTALNI NOVINARSKI RAD:

Vužgi ogenj, rad učenice Monike Horvat, 3. razred Gimnazije „Fran Galović“ KC, mentorica Nina Tadić.

RADIOIGRA:

Silazak u podzemlje, rad učenika Luke Varmuža i Dine Kerečin, 2. razred Gimnazije „Fran Galović“ KC, mentorica Anja Novak.

DRAMSKO-SCENSKO STVARALAŠTVO

SKUPNI SCENSKI IZRAZ

OSNOVNA ŠKOLA

Kristina Kalanjoš, učenica 4. razreda, Benjamin Kalanjoš, Gabriel Franjišić, Antonio Oršoš i Karlo Bogdan, učenici 2. razreda OŠ Mihovila Pavleka Miškine Đelekovec, PŠ Imbriovec, dramsko-scenska igra Nade Zidar Bogadi „Jutro mravlje kraljice“, mentorica Snježana Dolenec,
Nika Galinec, Ema Pintar, Ema Mikulčić, Ana Juratović, Dunja Poljak učenice 2. razreda i Nina Hudinčec, učenica 4. razreda OŠ „Đuro Ester“ KC, dramsko-scenska igra „Cvrčak i mrav“, mentorica Maja Sinjeri.

SREDNJA ŠKOLA

Jelena Gojšić, Filip Šijak, Melani Vajnaht, Emilija Sinjeri i Rebeka Crnoja učenici 2. razreda Gimnazije „Fran Galović“ KC, dramski prikaz „Peticija“, mentorica Dubravka Šutalo Kovačić.

POJEDINAČNI SCENSKI NASTUP

OSNOVNA ŠKOLA

Kiara Horvat, učenica 1. razreda OŠ „Antun Nemčić Gostovinski“ KC, recitacija „Kad se voli u školi“ Tina Kolumbića, mentorica Dragana Ledinski,
Magdalena Zovko, učenica 3. razreda OŠ „Braća Radić“ KC, recitacija „Jackpot“ Ivone Šajatović, mentorica Vesnica Mlinarić,
Tamara Oršuš, učenica 8. razreda OŠ Legrad, recitacija „Pjesma mrtvog pjesnika“ Dobriše Cesarića, mentorica Jelena Okić- Premec.

SREDNJA ŠKOLA

Kristijan Gaži, učenik 2. razreda Gimnazije „Fran Galović“ KC, recitacija Nicolasa Guillena „Balada dvaju djedova“, mentorica Romana Šutalo,
Mihael Kramarić, učenik 4. razreda Gimnazije „Fran Galović“ KC, monolog Franza Kafke „Svoj kavez nosim u sebi“, mentorica Nina Tadić.

Zahvala djelatnicima Osnovne škole Koprivnički Ivanec na angažmanu oko realizacije Smotre.

Zahvala i sponzorima:

OPĆINA KOPRIVNIČKI IVANEC
KVASAC d.o.o.
PODRAVKA d.d.
ŠKOLSKA KNJIGA
SUPERPRINT
PIŠKORNICA- SANACIJSKO ODLAGALIŠTE
PEKARA ZRINSKI
OBRT ZA PROIZVODNJU, TRGOVINU I PRERADU VOĆA „JARA“
DVD BOTINOVEC
UDRUGA ŽENA „CRVENE RUŽE“ BOTINOVEC
MEDIJI

objavio: Kristina Furkes   datum: 1. 2. 2017.