2. kolo kviz lige Naša prva 10-ka

U Osnovnoj školi Koprivnički Ivanec, u ponedjeljak je 11.12. održano drugo kolo lige školskog pubkviza za učitelje i učenike Naša prva 10-ka, koje škola domaćin provodi povodom proslave desete godišnjice samostalnoga djelovanja za učitelje i učenike svoje te  pozvanih prijateljskih škola s područja naše županije.  U ovom je kolu znanje iz raznih područja pokazalo šest gostujućih ekipa koje su upotpunile i četiri ekipe Škole domaćina. Kviz je moderirao poznati koprivnički voditelj kvizova, Branko Bešenić.

Upriličena su tri kruga od četrnaest pitanja iz područja sporta, umjetnosti, filma, glazbe, geografije, povijesti, književnosti, opće kulture… U kvizu su sudjelovale Osnovna škola „Mihovil Pavlek Miškina“, Đelekovec, Osnovna škola „Braća Radić“, Koprivnica, Osnovna škola Andrije Palmovića Rasinja, Osnovna škola „Antun Nemčić Gostovinski“, Osnovna škola „Prof. Blaž Mađer“, Novigrad Podravski, Osnovna škola Sokolovac i Osnovna škola Koprivnički Ivanec.

U zabavnoj i dinamičnoj atmosferi sve su ekipe sudjelovale vrlo angažirano i natjecateljski raspoloženo, no ipak nagradama ovoga  kola kviza okitile su se Osnovna škola „Braća Radić“, Osnovna škola Koprivnički Ivanec i Osnovna škola Andrije Palmovića Rasinja.

Nagrade su osigurali domaćini uz pomoć sponzora OPG-ova, tvrtki i  ugostiteljskih objekata iz  lokalne zajednice, a već 10.1.2024. je na redu drugo kolo kviza za učenike, dok je treće kolo učiteljskog kviza planirano za veljaču 2024.

Renata Glavica, učiteljica hrvatskoga jezika

objavio: Renata Glavica   datum: 12. 12. 2023.