OBITELJ je kompas koji nas vodi

O projektu

Projektnim aktivnostima želimo s učenicima osnovnoškolskog i srednjoškolskog uzrasta produbljivati spoznaje o važnosti obitelji.
U današnje vrijeme obitelj je osobito na vjetrometini života i važno je s djecom neprestano raditi na osvješćivanju važnosti prave obitelji i onih vrijednosti koje nam obitelj donosi.
Isto tako aktivnostima želimo umrežiti učenike iz raznih sredina, izmjenjivati iskustva i nove spoznaje vezane uz temu obitelji.
Želimo i potaknuti na suradnju škola i obitelji kroz međusobne susrete (sportske, kreativne –stvaralačke,…).

CILJEVI

- uspoređivati organiziranost različitih zajednica i prostora dajući primjere iz neposrednoga okružja.
- koristiti jednostavne strategije učenja i rješavanje problema u svim područjima učenja uz pomoć učitelja
- spontano i kreativno oblikovati i izražavati svoje misli i osjećaje pri učenju
- ostvarivati dobru komunikaciju s drugima, uspješno surađivati u različitim situacijama

RADNI POSTUPAK

Aktivnosti će se odvijati otprilike dva mjeseca u vremenskom razdoblju od 1.4. - 30.5.2022.
Partneri će se uključiti prezentacijama aktivnosti vezanih uz temu projekta, koje će sa svojim učenicima provoditi u školama.
Uključivanje učenika zamišljeno je prema interesima učenika, planiranim sadržajima koje učitelji imaju u svojim nastavnim predmetima, s naglaskom na nastavne sate Sata razrednika.

Suradnja među partnerskim školama zamišljena je na način da svaka od deset prijavljenih škola istraži jednu poznatu obitelj i ostalima prezentira svoj rad (događaj će biti u online okruženju u stvarnom vremenu).

Učenici će također imati zadan kreativno-stvaralački zadatak koji će moderirati svaki nastavnik uključivanjem roditelja u aktivnost sportskoga karaktera (igre roditelja, djece i učitelja ili turnir u društvenim igrama djece i roditelja)
Vrednovanje će se izvršiti primjenom ankete na Forumu u sklopu Twinspacea projekta, te izradom Menti metrom.

OČEKIVANI REZULTATI

Jedan od završnih rezultata će biti javno dostupan Twinspace projekta, izradit ćemo bogatu raznovrsnu galeriju za podsjetnik na ovaj zajednički projekt, te kao riznicu ideja za nove projekte na iste ili slične teme.

Svaka škola sudionik pomoću jednog će web alata dati prijedlog za daljnju suradnju partnera sudionika.

Partneri će organizirati diseminacijski mrežni događaj tijekom kojega će iznijeti svoja iskustva.

« Svibanj 2024 »