Projektni, integrirani dan - OBITELJ JE KOMPAS KOJI NAS VODI

30. travnja 2024. godine, u našoj je školi održan Projektni, integrirani dan s temom: OBITELJ JE KOMPAS KOJI NAS VODI.

Dan je organiziran tako što smo radili u nekoliko radionica. Radionice je vodilo po dvoje predmetnih učitelja.

Imali smo rad u: Literarno-vjeronaučno- likovnoj radionici,

Kreativno-stvaralačkoj-englesko-informatičkoj radionici,

Glazbenoj radionici,

Sportsko-rekreativnoj radionici i

Matematičkoj radionici

Učenici su: u biblijskim tekstovima istraživali rečenice, mudre izreke o obitelji, pripremili su materijale za uređenje velikog panoa u školskom hodniku, od postojećih su, na riječi izrezanih pjesama o obitelji, stvarali nove uradke; istražili su naslove i izvođače pjesama o obitelji, izradili prigodni plakat te uvježbavali pjevati, crtali su Pitagorino stablo kao svoje obiteljsko stablo, izradili prigodne „obiteljske suvenire“, svoju obitelj pomoću šarenih gumbića, i crteže svoje obitelji, plastificirali kartice s rečenicama o obitelji, sudjelovali su u uvježbavanju starinskih igara, prolazili  poligone sastavljene od štafetnih igara.

Osamdesetak je učenika pod vodstvom desetak predmetnih učitelja tako na drugačiji, malo opušteniji način provelo radno prijepodne te su i na ovaj način utvrdili postojeće spoznaje o tome koliko je svakome od nas OBITELJ važna zajednica, naša mala tvrđava sreće.

Kako je izgledao naš Projektni dan možete vidjeti klikom na poveznicu ispod

TEKST: Renata Glavica

FOTOGRAFIJE: Jasmin Kadrić, Kristina Bunić Lovrek

objavio: Renata Glavica   datum: 2. 5. 2024.

« Svibanj 2024 »