Obilježen 21. Tjedan mozga u našoj školi

Nemojmo se bojati koristiti naš mozak što više – poručuju znanstvenici na početku 21. Tjedna mozga koji se ove godine obilježava od 14.-20. ožujka. Vodeći se ovom porukom učenici 6.a i 6.b razreda u sklopu izvannastavne aktivnosti Prirodoslovci obilježili su Tjedan mozga prigodnim predavanjima i radionicama.

Cilj aktivnosti koje se organiziraju tijekom Tjedna mozga je promocija znanja o mozgu i bolestima mozga odnosno kako naš mozak što duže održavati u formi.

Učiteljica prirode u šestim razredima Marina Salajec održala je kratka predavanja i upoznala učenike sa građom i ulogama mozga. Nakon toga slijedile su radionice u kojima su sudjelovali svi prisutni učenici šestih razreda. Pomagači u provođenju radionica bili su sljedeći učenici 6.a i 6.b razreda: Korina Vrdoljak, Leonardo Santor, Neta Oršoš, Ema Vrban, Filip Salajec, Melani Vađunec i Kiara Marie Stančir. Radionice su provođene u tri skupine pri kojima su se učenici zadržali određeno vrijeme i redom izmjenjivali. Prva skupina provodila je zadatke vezane uz mozgalice, zagonetke i detektivske priče. Druga skupina proučavala je optičke iluzije uz pomoć digitalnih alata i treća skupina uživala igrajući se igrama nabavljenim iz Muzeja iluzija. Po završetku radionica prigodnim tekstualnim i vizualnim sadržajima uredili smo i pano u hodniku škole. Učenici su uz predavanje naučili neke korisne informacije o građi i ulozi mozga te kako ga održati zdravim, a radionice su bile odlična prilika da taj dan jačim tempom treniramo mozak mozgajući nad zadacima!

Ako je zdrav, mozak nikad ne gubi sposobnost učenja!

Učiteljica prirode, Marina Salajec

objavio: Ana Ščetarić   datum: 16. 3. 2022.