Noć knjige s bibliobusom u Koprivničkom Ivancu

U ponedjeljak, 25. travnja 2022. godine, obilježili smo Noć knjige u suradnji sa Bibliobusnom službom Knjižnice i čitaonice „Fran Galović“. Noć knjige je manifestacija koja se održava od 2012. godine a povod za to je Svjetski dan knjige i autorskih prava (23. travnja) i Dan hrvatske knjige (22. travnja). Ove godine tema je bila sloboda, a jedna od najvećih sloboda i to upravo u kontekstu knjige i čitanja jest sloboda mašte ili fantazije, pa smo se odlučili jednu večer uroniti u fantastični svijet Harryja Pottera.

Interes za radionicu bio je velik, te je sudjelovalo četrdesetak učenika od 3. do 8. razreda, uz nekoliko bivših učenica OŠ Koprivnički Ivanec koje sada pohađaju srednju školu. Prije same radionice, učenike su pozdravili školski knjižničar Josip Ferlindeš, zamjenica ravnateljice Irena Rakuša, načelnik Općine Koprivnički Ivanec Zoran Vrabelj i voditeljica Bibliobusne službe Valentina Mikec.

Učenici su od papira izrađivali kutne straničnike, sudjelovali u satu Čarobnih napitaka, a kao iznenađenje, knjižničarke iz bibliobusa su za učenike pripremile slatkiš iz filmova o Harryju Potteru Grah Sveokusnjak Bertieja Botta, a hrabri učenici nisu se bojali probati bombone, unatoč tome što su mogli izabrati one s okusom pseće hrane, paste za zube ili stonoge.

Kako smo se proveli u ovoj čarobnoj noći, možete vidjeti na fotografijama u nastavku.

objavio: Josip Ferlindeš   datum: 26. 4. 2022.