Juri, juri vlak...

Učenici 2. r. PŠ i MŠ,sa svojim su razrednim učiteljicama sudjelovali na izvanučioničkoj nastavi „Putujemo vlakom“.  Kamo ih je put odveo te što su sve naučili pogledajte u nastavku.

Putovanje smo započeli na Željezničkom kolodvoru u Koprivnici. Ponovili smo što smo sve na satu Prirode i društva naučili o putovanju vlakom (gdje kupujemo karte, kako izgleda vozni red, što su to peron i kolosijek…).

Nakon ulaska u vlak, udobno smo se smjestili i s uzbuđenjem čekali polazak.

Stigli smo na odredište.

Šetnjom ulicama Ludbrega, stigli smo do „Centra svijeta“, gdje smo posjetili  Arheološki park Iovia. Saznali smo što je otkriveno na području Ludbrega iz doba starih Rimljana i igrali stare rimske društvene igre.

Nakon kratke okrijepe krenuli smo u razgled užeg centra grada, saznali što kaže legenda kako je Ludbreg dobio ime, te saznali tko je Sara Kolak.

Posjetili smo župnu Crkvu Presvetog Trojstva.

Župa Presvetog Trojstva | Provincija Bezgrješnog Začeća BDM - Zagreb

Šetnjom uz Bednju naučili još nešto o povijesti grada Ludbrega, zasvirali „Odu radosti“ te uživali u druženju i igri.

Na kraju našeg boravka počastili smo se sladoledom u poznatoj slastičarnici kod Kikija.

Čekajući dolazak vlaka, ponovili smo pravilno pisanje imena ulica i trgova.

U veselom raspoloženju i puni dojmova, sretno smo se vratili u Koprivnicu.

Učenici i učiteljice 2.r.

objavio: Melany Ferčec   datum: 10. 5. 2022.

« Rujan 2024 »