„Upoznajmo središnju Dalmaciju“

Izvanučionička nastava 7. i 8. razreda „Upoznajmo središnju Dalmaciju“ započela je 16. lipnja u jutarnjim satima. Na put je krenulo 25 učenika, te 4 odraslih u pratnji. S obzirom da je bio blagdan Tijelova, došlo je do neznatne izmjene plana našeg putovanja, te smo prvi dan krenuli prema Sokolarskom centru a kasnije u razgledavanje grada Šibenika, katedrale sv. Jakova, Gradske vijećnice, Kneževe palače...  U popodnevnim satima krenuli smo prema Biogradu, gdje je dio učenika, nakon smještaja u hotelu Adria, iskoristio za kupanje u moru.

Drugi dan proveli smo u razgledavanju Trogira u pratnji lokalnog vodiča .Obišli smo povijesnu jezgru, Gradske zidine i vrata, Katedralu sv. Lovre, Kneževu palaču, tvrđavu Kamerlengo. Nakon kraćeg odmora zaputili smo se prema Splitu, te smo nakon ručka posjetili staru gradsku jezgru i Dioklecijanovu palaču. Prije povratka u Biograd posjetili smo  stadion Poljud koji smo razgledali u pratnji stručnog osoblja.

Treći, slobodni dan, proveli smo u druženju i kupanju na moru i bazenu. Neki su učenici svoje slobodno vrijeme koristili i za sportske igre, vježbanje ili samo odmaranje. Vrijeme nakon večere iskoristili smo kao i sve večeri prije za razgledavanje i šetnju Biogradom.

Četvrti, posljednji dan,  nakon odjave iz hotela proveli smo u  prijepodnevnom kupanju i  igranju sportskih igara nakon kojih su uslijedili ručak i  odlazak prema Smiljanu, gdje smo posjetili Memorijalni centar Nikola Tesla. U kasnim popodnevnim satima stali smo na našem posljednjem stajalištu, McDonald's-u, te se nakon toga uputili kući. U Kunovec smo stigli u večernjim satima, oko 21:30.

Tekst:  Marija Šokec i Tomislav Novak

Fotografije: učenici i i učitelji

objavio: Josip Ferlindeš   datum: 23. 6. 2022.