Zaziv Duha Svetoga za početak nove školske i vjeronaučne godine

U novu školsku i vjeronaučnu godinu zakoračili smo molitvom, pjesmom, slušajući liturgijska čitanja, te zazivajući darove Duha Svetoga na svetoj misi 11. rujna u župnoj crkvi u Koprivničkom Ivancu  i crkvi sv. Barbare u Kunovcu.

Naši srednjoškolci i osnovnoškolci aktivno su sudjelovali za vrijeme svete mise.

Kroz molitvu vjernika posebno smo molili Gospodina za rast u mudrosti i znanju kroz godinu koja je pred nama, da nam učvrsti volju za učenjem kod kuće i da volju za većom pozornosti u školi. Molili smo Gospodina da udijeli našim roditeljima i učiteljima strpljivost i dobrotu u radu s djecom.

Ovu godinu poslušat ćemo i vlč. Nikolu koji nas je podsjetio da jedni druge više slušamo, uvažavamo, djeca starije kao i stariji djecu te da uvijek budemo blizu jedni drugima dok trebamo pomoć.

Budući da nas ove godine nisu „obilježile“ epidemiološke mjere poslije svete mise razveselili smo se slatkišima kojima nas je darivao vlč. Nikola.

Marija Šokec, vjeroučiteljica

objavio: Josip Ferlindeš   datum: 12. 9. 2022.