Ružičasti listopad

S ciljem promicanja Nacionalnih programa za rano otkrivanje raka i poticanja žena na brigu o zdravlju Udruga SVE za NJU osmislila je projekt „Mama, budi zdrava - Ružičasti listopad“ u koji se uključila i naša škola.

Tijekom proteklih godina projekt se provodi u osnovnim i srednjim školama širom Hrvatske pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja te uz podršku Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje.

Projekt se provodi u cilju osvješćivanja žena o brizi za vlastito zdravlje. Svjedoci smo pobola žena svih dobi od zloćudnih bolesti, kao i često kasnog otkrivanja bolesti što značajno smanjuje šanse za izlječenje. Djeca mogu imati pozitivan utjecaj na roditelje te potaknuti njihovo odgovornije ponašanje. Stoga smo osmislili projekt u kojem djeca sudjeluju u prenošenju preventivnih i edukativnih poruka majkama i drugim ženskim članovima obitelji kako bi ih potakli na redovitije kontrolne preglede. Učenici su dobili letak kojim se majke pozivaju na brigu o zdravlju i promiču Nacionalni programi ranog otkrivanja raka.

Učenici viših razreda prigodno su obilježili „Ružičasti listopad“ razgovarajući o važnosti brige o zdravlju i formirajući oblik ružičaste vrpce u dvorištu škole.

objavio: Matea Križnjak   datum: 11. 10. 2022.

« Rujan 2024 »