Izbor učeničkih predstavnika Koprivničko-križevačke županije u Nacionalno vijeće učenika

U prostorijama koprivničke Gimnazije „Fran Galović“ 24.10.2022. održan izbor učeničkih predstavnika Koprivničko-križevačke županije u Nacionalno vijeće učenika Republike Hrvatske. U izborima je sudjelovala i predstavnica naše škole, predsjednica Vijeća učenika, Ana Marija Dolček.

„Predstavnike učeničkih vijeća osnovnih i srednjih škola uvodno su pozdravili ravnatelj Gimnazije Vjekoslav Robotić te zamjenik župana Ratimir Ljubić i pročelnica Ana Mušlek, koji su kandidatima poželjeli uspješan izbor te naglasili važnost odabira u Nacionalno vijeće u kojem će se čuti i glas učenika Koprivničko-križevačke županije.

Kandidati su se potom kroz kratka izlaganja predstavili svojim kolegama, pri čemu su istaknuli da će zastupati učeničke interese te raznovrsnost i dostupnost školskih aktivnosti uz aktivnije uključivanje mladih u život lokalne zajednice. Nakon glasanja za predstavnika Koprivničko-križevačke županije u Nacionalnom vijeću učenika izabrana je Klara Miklošić (Umjetnička škola Fortunat Pintarić Koprivnica), a za zamjenika je izabran Josip Mikulić (Gimnazija Fran Galović).

Dodajmo da Nacionalno vijeće učenika kao oblik aktivnog uključivanja učenika osnovnih i srednjih škola u osmišljavanju školskog života djeluje kao predstavničko tijelo učenika osnovnih i srednjih škola te kao savjetodavno tijelo Ministarstva znanosti i obrazovanja i tako pridonosi poboljšanju kvalitete odgojno-obrazovnog sustava Republike Hrvatske. Vijeće se sastoji od 21 člana – po jedan član iz svake županije i Grada Zagreba, a članove Vijeća se na razini županija bira na mandat od dvije kalendarske godine."

Tekst preuzet sa: https://kckzz.hr/hr/novosti/item/2533-klara-miklosic-izabrana-za-predstavnicu-koprivnicko-krizevacke-zupanije-u-nacionalnom-vijecu-ucenika

objavio: Matea Križnjak   datum: 26. 10. 2022.

« Rujan 2024 »