Školski medni dan s hrvatskih pčelinjaka 2022.

Ministarstvo poljoprivrede i Uprava za stočarstvo i kvalitetu hrane su i ove školske godine proveli program Školski medni dan s hrvatskih pčelinjaka, i to na dan 7. prosinca 2022. povodom obilježavanja sv. Ambrozija, zaštitnika pčela i pčelara, a program se proveo u svim osnovnim školama u Republici Hrvatskoj.

Naši su učenici prvog razreda u Kunovcu i Koprivničkom Ivancu dobili promotivnu vrećicu, edukativnu brošuru ,,Pčelica Jelica i medo Edo" i naljepnicu za poklopac s likom pčelice Jelice te med pakiran u nacionalnu staklenku za med koje su dostavili odabrani pčelari.

Na dan provedbe Programa, putem edukativne brošure i edukativne prezentacije prilagođene dobi djece prvog razreda, učiteljice Ivana Capek i Đurđica Prlok su na satu razrednika održale radionice za djecu o važnosti i značaju pčelarstva. Učenici su razvili svijest o važnosti pčela u prirodi, naučili su ulogu svih vrsta pčela u košnici i na kraju kući ponijeli zdravi poklončić.

Ivana Capek, učiteljica razredne nastave

objavio: Josip Ferlindeš   datum: 8. 12. 2022.