Dan sigurnijeg interneta

7. veljače 2023. godine učenici i učitelji Osnovne škole Koprivnički Ivanec obilježili su Dan sigurnijeg interneta. Ove godine Dan sigurnijeg interneta slavio je svoj 20. rođendan. Jedna od tema ovogodišnjeg obilježavanja bila je „Koja je cijena jednog LAJKA?“.

Učenici svih razreda nižih razreda ove su godine na satovima informatike obilježili Dan sigurnijeg interneta nizom različitih obrazovnih, ali zabavnih aktivnosti. Pogledali su nekoliko edukativnih videozapisa o sigurnosti djece na internetu, kako se u opasnim internetskim situacijama zaštititi te kome se obratiti za pomoć. Usput su ponovili već naučene nastavne sadržaje o sigurnosti na internetu, čuvanju osobnih podataka, raspravljali o pravilima lijepog ponašanja na internetu, rješavali kviz u Kahoot! programu te izradili digitalne postere u programu Canva.

Učenici viših razreda sudjelovali su u radionici Online izazovi. Posebna pažnja posvetila se opasnim izazovima koji su uvelike zastupljeni na različitim društvenim mrežama. Naučili su kako reagirati, što učiniti i kome prijaviti neprimjerene sadržaje. Uz igranje zanimljive društvene igre i sami su se našli u situacijama gdje su iskoristili znanje iz radionice te su se veoma dobro snašli u problemima koji su česti današnjoj Z generaciji.

Učiteljice informatike

Dejana Zrinski i Mateja Peter

objavio: Matea Križnjak   datum: 13. 2. 2023.

« Rujan 2024 »