Postani policajac/policajka!

U osmom razredu 14. 03. na satu razrednika ugostili smo djelatnika MUP-a Roberta Šareca koji je učenicima predstavio policijsku školu u Zagrebu "Josip Jović" koja osposobljava učenike za policajca te osigurava mladićima i djevojkama posao u MUP-u po završetku školovanja.

Predavanje je bilo vrlo zanimljivo i poučno te ćemo napisati samo nekoliko crtica iz onoga što smo čuli.

Učenici se mogu upisati za zanimanje policajca poslije završenog drugog razreda srednje škole ili po završetku trogodišnje ili četverogodišnje srednje. Kako bi učenici mogli upisati školu trebaju imati posebnu psihičku i tjelesnu zdravstvenu sposobnost, ispunjavati posebno propisanu razinu tjelesne motoričke sposobnosti. Zanimljiv podatak koji su učenici mogli čuti je da se prava i obveze između polaznika i Ministarstva unutarnjih poslova uređuju ugovorom. Svakako je dobro istaknuti da učenik treba imati uzorno vladanje iz ocjene ponašanja te  minimalno dobar uspjeh iz općeg uspjeha na kraju školske godine.

Učenici su sa zanimanjem pratili predavanje te video sadržaje koji su još više približili život mladih  u prostorima stanovanja. Čuli smo i vrlo važne informacije o društvenim mrežama te kako se služiti njima.

Bilo bi nam drago čuti da se netko od naših osmaša odvaži i upiše u budućnosti policijsku školu u Zagrebu.

Marija Šokec, razrednica 8. r.

objavio: Matea Križnjak   datum: 17. 3. 2023.

« Rujan 2024 »