Na proljetni odmor iz škole bez knjiga i zvona

U srijedu, 5. travnja 2023. godine, učenici predmetne nastave OŠ Koprivnički Ivanec, posljednji su dan prije početka proljetnog odmora proveli u školi bez knjiga i zvona, sudjelujući u radionicama koje su bile dio PROJEKTNOG DANA: PROLJEĆE.

Projektni je dan dogovoren kao sastavni dio školskoga kurikuluma još na početku nastavne godine, a posljednjih su mjeseci učitelji predmetne nastave (Tomislav Novak, Saša Grnović, Iva Arač, Branka Stančin-Levanček, Marija Šokec, Marina Salajec, Josip Kovačić, Mateja Peter i Renata Glavica), konstruktivno radili na pripremi i osmišljavanju radionica na kojima su učenici mogli sudjelovati.

Učenici su metodom izbora pomoću simbola početkom ožujka raspoređeni u pet skupina: Svjetski zdravo, Knjige o proljeću, Proljetna revija modnih dodataka, Pletenje košarica od papira i Križni put. Učenici su pod vodstvom učitelja pet nastavnih sati provodili istraživački, kreativno-stvaralački rad prema zadanoj temi, a šesti su sat jedni drugima prezentirali rezultate svoga rada.

Pomalo neuobičajen način, ali i učenicima i učiteljima zanimljiv, bio je lijep uvod u proljetni odmor koji su učenici jedva dočekali.

Osim opuštene atmosfere rada i zabave, učenici su pun toga i naučili, te priredili malu izložbu kreativnih uradaka u predvorju škole.

tekst: Renata Glavica, učiteljica HJ

fotografije: Marija Šokec, vjeroučiteljica

objavio: Renata Glavica   datum: 16. 4. 2023.