MARLJIVI VATROGASCI ODUŠEVILI UČENIKE

Svibanj, mjesec zaštite od požara, niže raznovrsne aktivnosti vatrogasaca kojima se nastoji podići svijest javnosti o važnosti pravilne i pravovremene reakcije na požar kao i na neke druge opasnosti kojima smo svakodnevno izloženi.

Najvažnija aktivnost takvog sadržaja Osnovne škole Koprivnički Ivanec je održana u ponedjeljak 30. svibnja 2016. godine u MŠ Kunovec i PŠ Koprivnički Ivanec. Tog je dana realizirana vježba evakuacije i spašavanja učenika i djelatnika Škole. Vježbu su izvodili vatrogasci Vatrogasne zajednice Općine Koprivnički Ivanec, DVD-a Koprivnički Ivanec, DVD-a Kunovec i DVD-a Botinovec, Javna vatrogasna postrojba  i Vatrogasna zajednica Grada Koprivnice.

Vatrogasna, kombi i navalna vozila okupirala su područje oko jedne i druge školske zgrade, a vatrogasci u zaštitnoj odjeći i brzoj intervenciji bili su prava atrakcija evakuiranih učenika.

Vježba je obuhvaćala evakuaciju učenika i djelatnika, gašenje požara te pružanje prve pomoći unesrećenom djelatniku.

U vatrogasnoj vježbi su sudjelovali ovi vatrogasci:

• Javna vatrogasna postrojba Grada Koprivnice: Goran Zagorščak
  • Vatrogasna zajednica Grada Koprivnice: Ivan Golubić
  • Vatrogasna zajednica Općine Koprivnički Ivanec: Ivica Salajec i Marko Švagelj
  • DVD Koprivnički Ivanec: Krunoslav i Tomislav Latin
  • DVD Kunovec: Ivan i Ivan Branimir Blažic, Jelena Prlok
  • DVD Botinovec: Slađana i Ninoslav Mesar, Danijela Krajač, Siniša Juranić

Neupitna je spretnost i okretnost te bezuvjetna spremnost vatrogasaca koji su, ne samo učenicima i djelatnicima Škole, već i mještanima koji su se nakon zvučnih i svjetlosnih signala vatrogasnih vozila okupili oko škole, pokazali da su njihova vatrogasna znanja neupitna u spašavanju života, ali i imovine.

Biti vatrogasac ne znači samo biti obučen za gašenje požara, biti vatrogasac znači mnogo više od toga, a naša lokalna zajednica kroz dobrovoljna vatrogasna društva educira mlade ljude kako bi, u nezgodama i po život opasnim situacijama, znali pravilno reagirati.

Zahvaljujemo svim vatrogascima na odlično pripremljenoj i realiziranoj vježbi evakuacije i spašavanja te im želimo što manje intervencija.

objavio: Kristina Furkes   datum: 30. 5. 2016.

« Rujan 2024 »