Planinarska kestenijada

Povodom 40 godina Koprivničkog planinarskog puta, na Dan neovisnosti 8.listopada, organizirana je 24. planinarska kestenijada.

Uz brojna društva iz cijele Hrvatske, tom događaju su se pridružili i naši Mladi planinari. U Podravskoj Subotici smo se susreli s dijelom planinara koji su  na put krenuli vlakom iz Koprivnice, a potom smo svi zajedno krenuli u laganu šetnju prema koti Pesek (295m), poznatoj kao „druga baraka“. Tu nas je dočekala vesela atmosfera uz vruće kestene i živu muziku. Naši učenici su se brzo udomaćili i krenuli sa različitim aktivnostima; penjanje po stablima, nogomet, rezanje i pečenje kestena i kobasica… Naši mali planinari su vježbali postavljanje šatora, no on je bio premalen da u njega svi stanu pa se čekalo na red. Neki su se okušali i u tomboli te su kući ponijeli zanimljive nagrade.

Kako bi što bolje iskoristili slobodno vrijeme, odlučili smo se za još jednu laganu šetnju do obližnjeg izvora. Tu smo se osvježili s pravom izvorskom vodom.

Po povratku nas je dočekalo iznenađenje – kestenijadi su se pridružili Podravski rendžeri. Okićeni zastavama, kaubojskim šeširima i čizmama dojahali su na prekrasnim konjima. Iskoristili smo priliku da se fotografiramo s njima, a najhrabriji su imali priliku jahati konje.

Za uspomenu na ovo lijepo druženje, naša je škola dobila priznanje

HPD-a Bilo.

Indira Patljak, učiteljica

objavio: Kristina Furkes   datum: 13. 10. 2016.