Sportski život letećeg Martina

Učenici predmetne nastave, 30. su 11. posjetili Domoljub gdje su gledali predstavu Kazališta "Mala scena" iz Zagreba, Sportski život letećeg Martina, napravljenu prema književnom predloški Dubravka Jelačića- Bužimskog. Uz kazališno ostvarenje koje je imalo edukativne, humoristične, ali i odgojne elemente, učenici su uživali kroz 50ak minuta predstave čiji sažetak donosimo u nastavku.

Redatelj: Ivica Šimić

Igraju: Jan Novosel, Mirel Huskić, Paško Vukasović i Dubravka Lelas

Dramaturginja: Lana Šarić

Skladatelj: Igor Karlić

Likovno oblikovanje: Klasja Habjan i Zita Nakić Vojnović

Scenografkinja i kostimografkinja: Lucija Smolčec

Oblikovateljica svjetla: Željka Fabijanić Šaravanja

Fotografkinja: Ana Šesto

Producentica: Vitomira Lončar

Asistentice producentice: Tena Bosek i Mia Tomić

(o.pa. - fotografija preuzeta sa tranice Kazališta "Mala scena")

Martin je dječak koji može skočiti dalje i više nego što to može učiniti bilo koji čovjek na svijetu. Nažalost, svoju sposobnost koju brižljivo skriva i pokazuje samo izabranima, otkrili su ljudi iz sportske institucije. Žele se okoristiti njegovim moćima i sebi priskrbiti zasluge za nevjerojatne sportske rezultate. To će Martina dovesti u mnogobrojne neugodne situacije ...

"Sportski život letećeg Martina" pravi je književni hit koji već desetljećima zaokuplja pažnju mlade publike. Mala scena donosi ovu priču o životu mladih u sukobu s "odraslim" svijetom punu fantastike, napetosti, ironije i humora u formi krimi priče.

Renata Glavica, dipl.uč. mentor HJ

objavio: Renata Glavica   datum: 1. 12. 2016.