Advent u PŠ-i Koprivnički Ivanec

Radosno smo dočekali vrijeme Adventa u kojem se aktivno pripremamo za  blagdan Božića.

Učenici su na vjeronaučnoj grupi izradili adventske vijence za učionice na kojima svaki tjedan palimo svjećicu više odbrojavajući dane do proslave Isusova rođendana.

Svoj doživljaj Adventa učenici su izrazili  likovnim radovima među kojima prednjaći doživljaj sv. Nikole.

Advent ima i svoju tradiciju u koju smo se i mi uključili:

sijali smo pšenicu koja spada među najljepše blagdanske ukrase a simbolizira plodnu nadolazeću godinu kao i novi život.

Jedan od najdražih tadicijskih običaja je darivanje djece na blagdan sv. Nikole. Mi smo ga dočekali u župnoj crkvi na treću adventsku nedjelju: molitvom, pjesmom  i kratkim programom.

Slatke poklone osigurala je Podravka. Zahvaljujemo svetom Nikoli s porukom da nas ne zaboravi niti iduće godine.

Blagdanskom ozračju doprinijele su i radionice razrednika i asistentica s roditeljima na kojima su se izrađivali zanimljivi božićni ukrasi, te radionice vjeroučiteljice s učenicima. Sve što smo izradili  bit će ponuđeno kroz simbolične cijene na Božićnom sajmu u sklopu Božićne priredbe, a prikupljeni novac doniran.

Stoga  doista možemo reći: svojim radom živimo blagdansko veselje.

Vjeroučiteljica Marija Šokec

objavio: Karmela Pajan   datum: 15. 12. 2016.