INTERNET ZGODE I NEZGODE

Učenici predmetne nastave su danas u 11h u školi u Kunovcu sudjelovali u online predavanju o odgovornom korištenju Interneta.

Tijekom predavanja naučili su kako postaviti kvalitetnu lozinku za društvene mreže, aplikacije i e-mail. Učenici su imali priliku čuti koje se opasnosti kriju iza nesmotrenog objavljivanja sadržaja, a  osobito slika koje se objavljuju na društvenim mrežama i šalju putem aplikacija te kako svaki učitani sadržaj na Internetu ostaje trajno.

Predavač Boris Radanović iz Centra za sigurniji Internet (csi.hr) je uputio djecu na rješavanje online kviza kojem mogu pristupiti s bilo kojeg uređaja kojim se može pristupiti internet adresi dansigurnijeginterneta.org na kojoj se nalazi poveznica na kviz, danas 7.2.2017.  do 19h te pokušati osvojiti jednu od vrijednih nagrada (tablet ili pametni telefon). Rezultati kviza će se objaviti na spomenutoj stranici iza 19.20h.

Na satovima informatike peti, sedmi i osmi razred su imali radionice o sigurnom i odgovornom korištenju interneta te su uz ovo online predavanje i sudjelovanje u kvizu obilježili Dan sigurnijeg interneta 2017. godine. Kako bi provjerili znanje svojih roditelja o sigurnom i odgovornom korištenju interneta, učenici predmetne nastave će ovaj tjedan porazgovarati sa svojim roditeljima o sigurnosti na internetu, testirati ih i dodijeliti im Diplome za roditelje koji brinu o sigurnosti djece na internetu.

Dijana Kapus, učiteljica informatike

objavio: Kristina Furkes   datum: 7. 2. 2017.