NA IZLOŽBI "VATROGASCI U OČIMA DJETETA"

U sklopu kolovoških događanja u Kunovcu, vatrogasci DVD-a Kunovec su putem svojem sekcije „Čuvari baštine“ tradicionalno organizirali manifestaciju „Rokovsko proščenje z kunovečkim vatrogascima“.

Ovom prilikom „proščenje“ je bilo namijenjeno najmlađima te je u tu svrhu organizirana radionica „Kako nastaju vatrogasne bojanke“ koju je vodio poznati i međunarodno priznati karikaturist Damir Novak iz Malog Mihaljevca, a koji je ujedno vatrogasac i predsjednik DVD-a Mali Mihaljevec. Autor je svih dosadašnjih vatrogasnih bojanki, a na održanoj radionici je podučio male vatrogasce iz Kunovca, Botinovca i Goričkog zajedno s članovima koprivničke udruge djece s posebnim potrebama „Latica“ malim tajnama karikaturalnog izražavanja i postupnog nastajanja vatrogasnih bojanki. Svim sudionicima radionice podijeljenji su primjerci iz sve tri generacije vatrogasnih bojanki, a zapaženi radovi nastali na radionici postali su dio izložbe.

Drugog dana manifestacije održano je vatrogasno natjecanje za djecu, mladež i odrasle, sada već tradicionalna Mokra vatrogasna vježba DVD-a Kunovec. Sve pohvale voditeljima djece i mladeži iz naše i Varaždinske županije koji su sa svojim odjeljenima doprinijeli ugledu ove manifestacije.

U rujnu, na početku školske godine, učenici OŠ Koprivnički Ivanec posjetili su i razgledali postavljene radove izložbi „Vatrogasci u očima djeteta“ (Muzej hrvatskog vatrogastva iz Varaždina) i „Vatrogasci u karikaturi“ (Damir Novak). Spomenuti radovi izloženi su za vrijeme manifestacije „Rokovsko proščenje z kunovečkim vatrogascima“.

Posjet i razgledavanje izložbe samo je još jedna prigoda da se naglasi odlična suradnja OŠ Koprivnički Ivanec i DVD-a Kunovec koja je životno složena.

Dobrodošlicu na izložbu zajedno s uvodom u izložbi radova nagrađenih na natječaju Hrvatske vatrogasne zajednice u kategoriji djece predškolskog i nižeg školskog uzrasta zaželio je predsjednik DVD-a Kunovec Ivan Blažic, a predsjednik Vatrogasne zajednice grada Koprivnice dao je širu sliku nade s djecom i mladeži u našoj županiji. Pohvalne riječi o izložbi i međusobnim odnosima izrekla je ravnateljica OŠ Koprivnički Ivanec Kristina Furkes, pritom naglasivši kako je ovo tek prvi ogled uspješne suradnje u ovoj školskoj godini dajući tako podršku narednim programima sekcije „Čuvari baštine“ DVD-a Kunovec.

Ivan Blažic, predsjednik DVD-a Kunovec

Fotografije ustupili: Krešimir Juratović i Josip Kovačić.

Katalog izložbe: KATALOG IZLOŽBE.pdf

objavio: Kristina Furkes   datum: 18. 9. 2017.

« Rujan 2024 »