SLASNA KESTENIJADA

Mladi planinari OŠ Koprivnički Ivanec u subotu 07.10.2017. u pratnji učiteljice Martine Hegedušić i učitelja Saše Grnovića i ove su godine bili dio tradicionalnog druženja planinara na Kestenijadi svih dobnih uzrasta u organizaciji planinarskog društva „Bilo“ iz Koprivnice.

Okupili smo se u 9 sati u Subotici Podravskoj te zajedno sa skupinom planinara iz društva „Bilo“ krenuli prema planinarskoj kući „Rudi Jurić“ gdje je druženje uz kestene i planirano. Sama planinarska kuća „Rudi Jurić“ nalazi se na 295 mnv. Na putu kroz šumu učenici su vrijedno skupljali kestene, ali uočili i „divlje odlagalište smeća“ koje ih je posebno ražalostilo. Vrlo brzo stigli smo i do cilja te odlučili kako je najprije vrijeme za okrijepu,a zatim odlučili još malo i sami otići u berbu kestena i upoznati šumu u jesen. Marljive ruke napunile su vrećice kestenima skoro do vrha,a dio njih kasnije smo i ispekli na logorskoj vatri.

Imali smo vremena i za slobodno druženje s ostalim planinarima, okušati sreću na tomboli (nagrade su nas posebno oduševile i nasmijale- knjige, šalice, ketckup, kalodont, šišanje...) ili slušati pjesme. Kakvo bi to bilo druženje uz kestene,a da ih i mi sami nismo pekli i probali. Posebno slasno bilo je na „botice“ nataknuti jeger, kobasice i hrenovke i ispeči ih na logorskoj vatri. Odigrali smo i dvije igre u timovima: „vrući krumpir“ te odgonetni poruku uz pomoć izviđačke abecede. Druženje smo završili oko 14 sati.

Vjerujem kako je ova kestenijada bila ugodno iskustvo za naše najmlađe članove, ali i dobar uvod u planinarske izlete koji nas tek čekaju. Na facebook stranici BILO učenici mogu pogledati i ostatak slika s druženja, vjerujem da će se i tamo pronaći.

Hvala svim članovima planinarskog društva „Bilo“ i veselimo se narednom druženju s njima.

Martina Hegedušić, učiteljica geografije

objavio: Kristina Furkes   datum: 10. 10. 2017.