Zagreb

U srijedu,18.10.2017.godine učenici četvrtog razreda naše Škole i PŠ Starigrad posjetili su Zagreb-glavni grad RH.

Prvo smo posjetili Zračnu luku Franjo Tuđman.Tamo smo prošli pregled putnika,vidjeli traku za prtljagu i zrakoplove te naučili kako izgleda jedno putovanje zrakoplovom.

Zatim smo krenuli prema Tehničkom muzeju Nikola Tesla. U Planetariju smo gledali zvjezdano nebo. Prolaskom kroz muzej vidjeli smo vatrogasni odjel,odjel prometnih sredstava,rudnik i još puno starih vrijednih stvari.

Nakon toga otišli smo na ručak u nama omiljeni McDonalds.

Uslijedila je šetnja kroz najstarije dijelove grada Zagreba. Razgledali smo Katedralu,izvana i iznutra. Zatim smo prošli kroz Kamenita vrata i stigli na Markov trg. Tamo se nalazi Crkva svetog Marka,Banski dvori i Hrvatski Sabor. Malo dalje je kula Lotrščak s koje točno u podne ispaljuje Grički top. Pošto je 18.10 Dan kravate,svi spomenici u gradu bili su ukrašeni crvenim kravatama. To mi je bilo baš lijepo.

S Gornjeg grada spustili smo se uspinjačom do najduže zagrebačke ulice-Ilice.

Razgledali smo tunel Grič koji je na nas ostavio poseban dojam.

Naša šetnja završila je na Trgu bana Josipa Jelačića gdje smo se malo odmorili kod izvora Manduševac,a zatim krenuli prema autobusu i našim kućama.

U Zagrebu mi je bilo jako lijepo. Puno sam vidjela i naučil. Jedva čekam da  ponovno posjetim naš glavni grad Zagreb.

Dora Koščak

4.r.PŠ Kopr.Ivanec

objavio: Karmela Pajan   datum: 23. 10. 2017.

« Rujan 2024 »