Putujemo vlakom

U petak, 22. 3., učenici 2. razreda Osnovne škole Koprivnički Ivanec bili su na izvanučioničkoj nastavi "Putujemo vlakom" u sklopu nastavne cjeline "Učenik/učenica u prometu" iz predmeta Priroda i društvo.

Učenici su upoznali željeznički kolodvor u Koprivnici i Varaždinu te se imali priliku voziti u vlaku, neki i po prvi puta u životu. Cilj izvanučioničke nastave bio je razlikovati autobusni i željeznički kolodvor, upoznati važnost prometa u zavičaju te razvijati odgovornost za vlastito ponašanje u prometu i kulturne navike tijekom putovanja. Učenici su uživali u novom iskustvu, upoznali djelatnike na željezničkom kolodvoru i u vlaku te sa zanimanjem postavljali pitanja kondukteru. Iskustvenim načinom učenja usvojili su kako se ponašati u prometu.

Učiteljice Adela Jadan i Sanja Figač

objavio: Matea Križnjak   datum: 27. 3. 2019.