Kroz školu i bez nastave u učionici...do ljubavi koja pobjeđuje sve

Dana 29.11.2019 učenici 7.-og i 8.-ih razreda naše škole, realizirali su izvanučioničku nastavu u Zagreb. Posjetili smo tom prigodom Hrvatski školski muzej i Gradsko kazalište "Komedija".

Iako nam ovo nije bila prva izvanučionička nastava, posebno smo bili uzbuđeni jer smo ovih dana bili pošteđeni klasične nastave u učionici i zaželjeli smo se i jedni drugih, a i koliko god možda čudno zvučalo, ali učenja nečega novoga. Prva "stanica" bio je Hrvatski školski muzej. Tamo smo gdje smo naučili ponešto o hrvatskom šklostvu u 19.st. i sudjelovali u zanimljivoj radionici Pišemo krasopis.

Nakon toga uživali smo u predpripremama za  zagrebački Advent. Sve je bilo zanimljivo i zabavno. Posljednje odredište bilo je  Gradsko kazalište "Komedija". Tamo smo gledali mjuzikl Aida, režiran prema poznatoj istoimenoj operi. U mjuziklu  smo svi uživali i ispunila je sva naša očekivanja a i više od toga.

Po završetku predstave vratili smo se kući. Bilo je predivno i nezaboravno te bismo voljeli ponoviti ovako nešto, a svima koji čitate ove retke preporučiti da svakako  pogledate mjuzikl o vječnoj i nepobjedivoj ljubavi između Radamesa i Aide .

tekst: Lucija Bušić i Laura Mesar, 7.r.

fotografije: Iva Šijak i Milka Grubešić, 8.a

objavio: Renata Glavica   datum: 2. 12. 2019.